1. Rozpoczęły się wakacje szkolne. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom oraz wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o chrześcijańskim przeżywaniu niedzieli i uczestnictwie we Mszy św. Pomocą może tu służyć strona internetowa https://www.kiedymsza.pl, na której znajdziemy godziny sprawowania Eucharystii w różnych miejscowościach w Polsce.
  2. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam po Mszy świętej o godzinie 9.00 na kawę w altanie w ogrodzie plebanii.
  3. Od poniedziałku do piątku udaję się na rekolekcje. W tym czasie będzie mnie zastępował ks. Bartłomiej Blat – kapelan szpitala oraz wikariusz parafii Świętego Ducha we Wrześni (tel. 691286668). W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  4. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary na wystrój świątyni – zebraliśmy 402 zł.
  5. „Przewodnik Katolicki” do nabycia w zakrystii.
  6. Tomasz Krzysztofiak, Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa proces przyjmowania kandydatów do seminarium, pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy formację do kapłaństwa odbywać będą w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 783 487 669. Niezbędne informacje można uzyskać na stronie internetowej www.pwsd.archidiecezja.pl. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
  7. Biskupi zgromadzeni na 398. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski wyrazili sprzeciw wobec zapowiadanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian w organizacji lekcji religii w szkole. Zmiany te zakładają  łączenie dzieci w różnym wieku na lekcjach religii w oddziałach nawet 30 osobowych, umieszczanie lekcji religii na początku lub końcu planu zajęć szkolnych, redukcję godzin z religii do jednej godziny tygodniowo i niewliczanie oceny z religii do średniej ocen. Biskupi zaapelowali o uwzględnienie woli rodziców, którzy w zdecydowanej większości posyłają swoje dzieci i młodzież na lekcje religii. W skali całego naszego kraju jest to prawie osiemdziesiąt procent rodziców. Przypomnieli, że mają oni prawo do lekcji religii na terenie szkoły, gdyż wynika to z podstawowych praw i wolności człowieka, zagwarantowanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i Konkordacie między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską. Księża Biskupi podkreślili też to, że wszelkie zmiany w tym zakresie powinny się dokonywać na drodze dialogu, w porozumieniu z Kościołami i związkami wyznaniowymi. Zaapelowali, by wszyscy wierni, a szczególnie rodzice, odważnie zabierali głos w tej sprawie.